Skutki palenia papierosów w czasie ciąży

Witam moja kobieta ukrywa palenie w czasie ciazy, nie przeszkadza mize pali, ale boje sie o plod, chce zeby podala mi wyniki badan moczu i krwi przy najblizszej okazji ale nie bd miec ich dlugo poniewaz udajemy sie do ginekologa, zerkne na nie i niewiem czego dokladnie mam szukac by udowodnic jej to ze wiem a takze udownodnic jej to ze widze to na wynikach, prosze o jakas wskazowke bo denerwuje mnie to ze robi zemnie niewiadomo kogo gdy sie pytam o papierosy. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Twoja partnerka paląc w ciąży podtruwa nie tylko siebie ale i dziecko.
Płód jest szczególnie wrażliwy na dym tytoniowy. Duże stężenie tlenku węgla, powoduje niedotlenienie mózgu dziecka i zaburzenia w jego rozwoju oraz innych narządów. Dziecko może mieć osłabiony rozwój psychomotoryczny, a nawet trudności w nauce.