Skutki uboczne antykoncepcji hormonalnej

Witam. Chciałam zapytać, czy możliwe jest aby przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej (tabletki R***), występowały takie objawy jak uczucie ciężkich nóg, mrowienie w nogach? Ja zauważyłam u siebie takie objawy i jestem zmartwiona, że nie będę mogła już korzystać z takiej formy antykoncepcji. Czy jest jakiś sposób aby dokładnie to sprawdzić i upewnić się? Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Decyzję o ewentualnym zmianie środka antykoncepcyjnego może podjąć jedynie Pani doktor prowadzący.
Nie wspomniała Pani, od jak dawna przyjmuje Pani tabletki.
Warto jednak udać się do lekarza. Niezbędne bowiem jest zebranie z Panią dokładnego wywiadu i zbadanie w celu postawienia ostatecznej diagnozy.
Myślę, że warto by było wykonać badania na krzepliwość krwi. Jak wiadomo, tabletki zwiększają ryzyko wystąpienia zakrzepicy i choć Pani objawy nie są typowe, warto wykluczyć tę ewentualność.

Pozdrawiam.