Skutki uboczne stosowania maści i tabletek Heviran

a akie mogą być skutki stosowania masci i tych tabletek heviran?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Do działań niepożądanych stosowania leku Heviran należą: bóle i zawroty głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, biegunka, bóle brzucha), zmęczenie, gorączka, wysypka, nadwrażliwość na światło, świąd, pokrzywka, wypadanie włosów, zaburzenia hematologiczne (niedokrwistość, małopłytkowość, zmniejszenie liczby krwinek białych), senność, stany splątania, stany pobudzenia, psychozy, drżenia, niezborność ruchów, zaburzenia mowy, omamy, śpiączka, encefalopatia, duszność, zapalenie wątroby, żółtaczka, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, zwiększenie stężenia bilirubiny, ostra niewydolność nerek, zaburzenia czynności nerek (zwykle odwracalne po odstawieniu leku i nawodnieniu chorego), ból nerek, zwiększenie stężenia mocznika i kreatyniny we krwi. Rzadko możliwe reakcje nadwrażliwości i anafilaktyczne: obrzęk naczynioruchowy i wstrząs anafilaktyczny.