Skutki uboczne stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam pytanie odnośnie stosowania tabletek antykoncepcyjnych, a raczej ich skutków ubocznych. Mianowicie zauważyłam, że podczas stosowania tabletek już drugi miesiąc mój brzuch wydaje się większy... Zapewne jest to zatrzymująca woda dodam że nie mam zwiększonego łaknienia. Dlatego mam pytanie czy jest jakiś inny sposób na pozbycie się tej wody niż zmiana tabletek antykoncepcyjnych? Pozdrawiam serdecznie ;)

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Wzrost masy ciała jest jednym ze działań niepożądanych preparatów antykoncepcyjnych starej generacji. Jeżeli jest Pani przekonana, że wzrost masy ciała nie jest wywołany nadmiernym łaknieniem lub zmniejszeniem ruchu wskazana będzie zmiana preparatu zawierających mniejszą ilość hormonów które nie wywołują tego typu problemów.
Pozdrawiam.