Skutki uboczne usunięcia kamieni z pęcherzyka żółciowego

Mam 18 lat i wykryto u mnie kamienie w woreczku żółciowym,czasem czuję,lekkie ukucia w tym miejscu, lekarz mówił, że konieczna będzie w moim wypadku "operacja" zabieg usunięcia go,czy są jakieś skutki uboczne po tym ?

Witam. W leczeniu kamicy woreczka żółciowego w początkowej fazie można pokusić się o próby wypłukania złogów. Jeśli kamienie są dużego rozmiaru to nie ma rady i trzeba usunąć je wraz z woreczkiem żółciowym, który jest zbiornikiem żółci. Po jego usunięciu drogi żółciowe przejmują funkcje gromadzenia żółci, tak że skutki uboczne są minimalizowane.