Skutki związane z braniem tabletek antykoncepcyjnych...

Mam 18 lat. 23 października zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne N*****. Od momentu brania do dziś (czyli to już jest 17 dzień jak już biorę) mam nabrzmiałe piersi, sporadycznie bolący brzuch, a także bolący kręgosłup w części lędźwiowej oraz przez te 17 dni wciąż krwawię do tego od kilku dni wciąż boli mnie głowa (zwracam uwagę na to, że w dzieciństwie miałam częste bóle głowy - ból głowy był mocny). Chciałabym się dowiedzieć, czy to normalne skutki brania na początku tych tabletek? I po jakim czasie krwawienie powinno się uregulować podczas brania tych tabletek (mniej więcej)?
18 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Krwawienie/plamienie międzymiesiączkowe w pierwszych miesiącach stosowania tabletek antykoncepcyjnych jest dopuszczalne. Powinno ustąpić w pierwszych 3-4 miesiącach stosowaniu.
Niepokojące są jednak pozostałe Pani obawy. Sugerowałabym kontakt z Pani ginekologiem w celu ewentualnego zmienienia środka na lepiej przez Panią tolerowany.

Pozdrawiam.