Słaba druga kreska na teście ciążowym po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

witam,odstawiłam pigułki, zrobiłam test ciążowy bo mija 29 dni od odstawienia ale wynik ;;druga kreska bardzo słabo widoczna czy jest jednak szansa zajścia w ciąże i kiedy powinnam wykonać kolejny test, bardzo dziękuje za odp

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Słaba druga kreska jak najbardziej może oznaczać wczesną ciążę. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę ponownie wykonać test ciążowy za 3-4 dni lub wykonać badanie poziomu beta-hCG z krwi.