Słaba miesiączka a stosunek z zabezpieczeniem

Witam, Obydwoje mamy po 20 lat. Zawsze zabezpieczaliśmy się prezerwatywą. Ostatni okres był dziwny - bardzo słaby. A teraz spodziewany 05.01 nie pojawił się. Jaka szansa ze dziewczyna jest w ciąży?

Witam! Jeśli prezerwatywa stosowana była w prawidłowy sposób ryzyko zajścia w ciążę jest znikome. Brak miesiączki może być wynikiem bardzo wielu stanów - zaburzeń hormonalnych, przeziębienia czy gwałtownej utraty masy ciała. Warto jednak, aby Pana dziewczyna wykonała test ciążowy i wybrała się do ginekologa który przeprowadzi rutynowe badanie.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Szansa na ciążę w tej sytuacji jest wątpliwa. Nie mogę jej oczywiście wykluczyć. Brak okresu może wynikać z wahań hormonalnych.