Śladowa skolioza prawostronna
Witam, Mam pytanie, Zdjęcie rtg wykazało . Śladowa skolioza prawostronna. Wysokość trzonów i przestrzeni międzykręgowych zachowane. Zwyrodnienia wielopoziomowo w stawach międzywyrostkowych; konfliktowe ustawienie wyrostków kolczystych L4 i 5. Miałem przepisane sześć zastrzyków domięśniowo Dicloreum. Pomogło w pierwszy dzień potem już nić a jest coraz gorzej , nawet podczas leżenia obrucenie się na drugi bok sprawia duży ból. Proszę o pomoc, Andrzej 50L.

MĘŻCZYZNA, 49 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badanie zaburzają prawidłowy rozkład sił działających na kręgosłup, sprzyjając tym samym między innymi powstawaniu zmian zwyrodnieniowych.
Leczenie obejmuje przede wszystkim rehabilitację. Polecamy zabiegi takie jak masaże odcinka szyjnego, laser czy ultradźwięki. Ponadto codzienne powinien Pan ćwiczyć 3 razy dziennie. Odpowiednie ćwiczenia pokaże Panu każdy, dobry rehabilitant