Ślinienie się u półrocznego dziecka

Witam. Mam półroczne dziecko, które od ok 2 miesięcy bardzo się ślini, zwłaszcza jak przekręci się na brzuch. buzia jest wówczas otwarta i ślina ciągle leci. urodziła się w 38 tygodniu przez CC, miała 9 pkt, punkt mniej za zabarwienie skóry". Czy otwarta buzia na leżąc na plecach jest normalnym zjawiskiem i to obfite ślinienie? jeśli chodzi o zęby, to na razie nie ma i chyba szybko nie będzie. Mam córkę, 5 lat, u której takich objawów nie było, pierwszy ząb - 11 m-cy

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy wymagają oceny lekarza pediatry. W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie postępowanie.