Słodycze a dieta

Witam. Mam 18 lat ważne 57 i mam 173 cm.Już od ponad miesiąca jestem na diecie i dużo ćwiczę bo osiągnąć wagę 55.Tylko mam taki problem ze słodyczami. Ponieważ raz w tygodniu robię sobie przerwę od ćwiczeń i diety i jem co chce czyli słodkie... Czy to złe wpłynie na moją dietę i wagę ?Podczas tego dnia najwięcej jem nutelli ale jak zjem ja dopiero sobie uświadamiam ze mogę przytyć ? Czy może się tak zdarzyć ? proszę o rady czy powinnam sobie robić taki jeden dzień słodkości ... Dziękuję
18 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Przy podanym wzroście i wieku, masa ciała 57 kg jest prawidłowa, a co więcej mieści się w dolnej granicy normy. Odchudzanie zdecydowanie nie jest więc konieczne.
W kwestii słodyczy - jednorazowe odstępstwo, raz na jakiś czas nie spowoduje znacznej zmiany w zakresie masy ciała. Warto jednak zastąpić słodycze ich zdrowymi odpowiednikami - owocami w postaci sałatki, kisielu, musu, czy koktajlu na bazie jogurtu naturalnego. Są równie smaczne, a niosą ze sobą znacznie większą wartość odżywczą.
pozdrawiam