Śluz oraz endometrium z obrazami przedłużonej proliferacji

Witam. Mam 51 lat.przeszłam zabieg abrazji szyjki i jamy macicy.Proszę o wytłumaczenie wyników bad.histopatologicznego. Z kanału szyjki macicy-Sluz oraz drobne fragmenty endocervix. Z jamy macicy- Sluz oraz fragmenty endometrium z obrazami przedłużonej proliferacji. zabieg był wykonany z powodu nadmiernych krwawień,dużego endometrium o wys.15.82 mm oraz dużej niedokrwistości.troche się denerwuję bo nie wiem czy wszystko jest ok. Pozdrawiam Krystyna.

Witam! Wynik badania histopatologicznego zawiera prawidłową śluzówkę szyjki macicy (endocervix) oraz prawidłowe endometrium błony śluzowej macicy. W badaniu nie uwidoczniono zmian o charakterze nowotworowym i złośliwym. Proszę zgłosić się do prowadzącego ginekologa który wdroży odpowiednie leczenie przedłużających się krwawień.