Śluz w stolcu i ból w pod żebrami

Witam, mam 21 lat, kilka dni temu zauważyłam, iż w stolcu pojawił się śluz, ponadto odczuwam ból po prawej stronie koło żeber, stolec jest bardziej miękki niż zwykle, często również odczuwam świąd skóry. Od 4 miesięcy przyjmuję lek, których składnikiem jest T******* n******* w dawce 12,5 mg. Proszę o odpowiedź.
21 LAT ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Objawy, które Pani przedstawia, mogą mieć związek z chorobą wątroby lub szeroko pojętych dróg żółciowych. Pomimo że lek, który Pani przyjmuje, może bardzo rzadko powodować bóle nadbrzusza, biegunki itp., to jest mało prawdopodobne, żeby wystąpiło to dopiero po 4 miesiącach zażywania.

Proponuję zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego/internisty w celu dokładnego zbadania, zebrania wywiadów i wdrożenia odpowiedniej diagnostyki. Należy wykonać oznaczenia enzymów wątrobowych (AspAT, AlAT), GGTP, fosfatazę alkaliczną, poziom bilirubiny z podziałem na pośrednią i bezpośrednią. Warto wykonać amylazę i lipazę w surowicy. Jeśli do biegunki ze śluzem dołączy się gorączka można zastanowić się nad wykonaniem posiewu kału - ale to w ostateczności. Punktem zahaczenia w tym przypadku są choroby wątroby i należy się tego trzymać na początku.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.