Śluz zabarwiony krwią o nieprzyjemnym zapachu

Witam, mam takie pytanie. Dostałam okres 20.03. 2010. I przez 2 dni miałam normalnie, jak zawsze, krwawienie, to jest sobota i niedziela. A od poniedziałku dostałam plamienie ze śluzem zabarwionym krwią o strasznym zapachu. Dzisiejszej nocy miałam normalmie okres, a teraz znów ten śluz. Czy to może być oznaką ciąży? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przykry zapach świadczy raczej o potencjalnym zakażeniu, toczącym się w drogach rodnych. Ciąża oczywiście może współistnieć, szczególnie jeśli krwawienie jest bardziej skąpe niż "zwykła" Pani miesiączka. Proszę zrobić test ciążowy i umówić się na wizytę u ginekologa (po zakończeniu krwawienia), który oceni w badaniach, czy doszło do zakażenia. Jeśli diagnoza ta się potwierdzi, konieczne będzie leczenie - szczególnie, jeśli jest Pani w ciąży.

Pozdrawiam serdecznie!