Smutek i brak sensu - czy to depresja?

Mam na imię Agnieszka, mam 17 lat, chodzę do drugiej klasy liceum, mam fajnych kumpli, jestem chora na porażenie mózgowe od urodzenia. Od pewnego czasu odczuwam ogromny smutek, a od jakiś dwóch tygodni on się pogłębia. Nie widzę w tym wszystkim sensu, każda czynność wydaję się bez sensu. Czuję się jak bym była poza czymś. Denerwuje mnie rodzina, każdy i ruch. Chcę być sama, a zarazem chcę spędzać ze znajomymi czas, toteż moja przyjaciółka wzięła mnie do klubu - myślałam, że tego mi brakowało. Tak na krotką chwilę po powrocie znów powróciło. Zdarza się że wieczorami płacze prawie codziennie. Boje się jutra ;(.

Witam!
Twoje samopoczucie jest obniżone, co powoduje trudności w kontakcie z rodziną i znajomymi. Smutek i przygnębienie mogą być związane z rozwojem depresji, ale także mogą powstawać z wielu innych powodów. Warto, żebyś skorzystała z pomocy psychologa. Wspólnie z nim będziesz mogła pracować nad swoim samopoczuciem i problemami, które mogą wpływać na pogarszanie się nastroju.
Jeżeli będziesz czuła się coraz gorzej i spotkania z psychologiem nie będą dawały poprawy, to należy skonsultować się z lekarzem psychiatrą. W trudnych momentach możesz korzystać z telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 oraz for tematycznych. Dzięki temu będziesz mogła uzyskać pomoc w rozwiązywaniu swoich problemów i wsparcie.

Pozdrawiam