Soczewki przy krótkowzroczności

Jestem krótkowidzem, mam wadę -1.5. Kończy mi się termin soczewek. Planuję kupić następne w sklepie internetowym. Czy muszę szukać jakichś soczewek specjalnie dla krótkowidzów, czy po prostu zwykłe korygujące?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Dzień dobry

Soczewki kontaktowe można nabyć samemu. Oczywiście w salonie powinien być okulista, który zbada wadę wzroku i dobierze odpowiedni stopień refrakcji soczewek (czyli jak mocno + bądź - powinny być). Zwykle okulista pracujący przy salonie jest dostępny bezpłatnie dla klientów. Mogą to być zwykłe soczewki korygujące.