Spadek hemoglobiny - czy może być spowodowany?

Witam! Mam 44 lat, jestem kobietą. Od kilku lat mam problemy ze spadkiem wartości czerwonych krwinek. Po otrzymaniu żelaza jest lepiej, a po jakimś czasie znowu mam złe wyniki i znowu zastrzyki z żelaza :( Odżywiam się zdrowo. Proszę o pomoc i interpretację moich wyników. WBC 7,99x 10^3 norma. 4,00 - 10, 00 RBC 3,79x10^ 6 n. 3,8 - 5,5 hemoglobina 11.9g/dl n.12-16 hematokryt 34, 8% n.37-47 MCV 91,8fl n.80-100 MCH 31,4 pg n.27 - 34 MCHC 34,2 g/dl n. 31-37 Płytki krwi 305 n.150- 400 RDW - SD 42,6fl n.37-54 RDW - CV 13,1% n.11,5 - 14,5 PDW 14,1 fl n.6-17 MPV 11,8 n.7-13 P - LCR 38,8% n.13-43 PCT 0,36% n.0,12 - 0,36.

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Zdiagnozowanie przyczyny spadku poziomu żelaza jest konieczne, aby skutecznie wyleczyć niedokrwistość. Taką przyczyną może być utrata krwi i przewlekłe krwawienia. U kobiet to najczęściej obfite krwawienia miesięczne. Częstą przyczyną są także krwawienia z przewodu pokarmowego np. z wrzodów żołądka lub dwunastnicy, żylaki przełyku, pasożyty, żylaki odbytu, nowotwory, przyjmowanie leków np. aspiryny. Przyczyną może być również nieprawidłowe wchłanianie żelaza z przewodu pokarmowego np. spowodowane przewlekłą biegunką.  Należy więc rozszerzyć diagnostykę, przede wszystkim ginekologiczną i gastroenterologiczną i poszukać źródła krwawienia.  A przed wizytą u lekarza proszę zastanowić się, czy odczuwa Pani jakieś objawy ze stronu układu pokarmowego, jak np. ból brzucha mający związek z przyjmowaniem posiłków lub nie, mdłości, uczucie pełności, zgaga oraz czy ma Pani jakieś inne objawy np. utrata wagi w krótkim czasie.
Pozdrawiam!