Spadek libido po częstej masturbacji przy pornografii

Witam, od kilku lat masturbowałem się przy pornografii. Prawdziwe kobiety przestały mnie tak bardzo podniecać jak kiedyś. W tej chwili przestałem. Czy możliwe, że przez zaprzestanie tej czynności moje libido spadło? Czy po odstawieniu porno i masturbacji na czas np. 3 miesięcy wszystko wróci do normy? Mam 20lat.

Witaj!

Masturbacja przy użyciu pornografii jest dość szczególnie podniecająca i dlatego tak się stało- co pan opisał w poście, natomiast kiedy zaprzestał pan tego to bodziec, który jest tak silny spowodował obniżenie pańskiego libido. Czy wróci do normy ? Chyba nie ma takiego fachowca aby panu dał 100% gwarancję , ale najlepiej skontaktować się ze specjalistą seksuologiem osobiście i to jak najszybciej. Pozdrawiam

Proponuję lekturę tekstów na ten temat, na tym Portalu jest ich dużo i są interesujące.
Jesli powstaną pytania czy wątpliwości po ich przeanalizowaniu, to proszę o ponowne pytanie.
Pozdrawiam. JW, Poznań.