Spadek wartości neutrocytów, wzrost erytrocytów

Witam! Bardzo proszę o interpretacje wyników dwu i półmiesięcznej córki.Leukocyty 6,46, erytrocyty 3,76, hemog 11,1, hematokryt 31,3, płytki krwi 429. ( MCV, MCH, MCHC w normie) Rozmaz neu % 5,1( norma 27-51), lym%84,1(38-60), mono%7,7( 0-14). Według wcześniejszej morfologii erytrocyty, homoglobina i hematokryt wzrasta, natomiast neutrocyty maleją.( tydzień przed tą morfologią było 11,7 %., a leukocytów 3.1 Morfologie robiliśmy po to, aby sprawdzić poziom żelaza.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanej morfologii poziom limfocytów rzeczywiście jest nieco podwyższony, a neutrofili obniżony. Taki obraz najczęściej jest wynikiem infekcji o etiologii wirusowej. Podany wynik powinien zostać jednak oceniony przez specjalistę pediatrę, który opiekuje się dzieckiem i zna pełny obraz kliniczny.