Specjalista zajmujący się terapią z osobą z zaburzeniami paranoidalnymi

Witam, potrzebuję pomocy w znalezeniu kometentnego lekarza psychologa klinicznego lub psychiatry, który podejmie się terapii z osoba z zaburzeniami pranoicznymi. Dziękuję

W przypadku zaburzeń paranoicznych niezbędne jest nadzorowanie procesu leczenia przez lekarza psychiatrę, gdyż odpowiednia diagnoza wymaga często wielomiesięcznej obserwacji pacjenta. Proszę dowiedzieć się, gdzie w Pani regionie są oddziały/ szpitale psychiatryczne i skontaktować się z pracującymi tam specjalistami.

Najlepiej zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego, NZOZu mającego kontrakt z NFZ lub w gabinetu prywatnego.
Do psychologa (także klinicznego), na psychoterapię (refundowaną) potrzebne będzie skierowanie wystawione albo przez lekarza rodzinnego albo przez lekarza psychiatrę.
Inną opcją jest skorzystanie z pomocy Dziennego Oddziału Psychiatrycznego, gdzie psychoterapia (i inne zajęcia terapeutyczne) jest grupowa i odbywa się w trybie codziennym przez 12 tygodni. Zapewniona jest wówczas opieka zarówno psychologa, jak i lekarza psychiatry. Tu także potrzebne będzie skierowanie lekarza psychiatry.