Sperma na wargach sromowych a ryzyko ciąży

18 dnia cyklu moj chłopak miał wytrysk na moją pochwe a sperma była na wargach sromowych. Szybko poszłam sie umyć ale chciałbym wiedzieć jakie jest prawdopodobieństwo ze znajdę w ciążę. Proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli nasienie nie dostało się wgłąb pochwy to ryzyko ciąży jest znikome. Dla pewności warto wykonać test ciążowy po 14 dniach od ryzykownego zachowania.