Śpiączka po rozległym zawale mięśnia sercowego

Witam. Moja babcia leży w śpiączce, ponieważ ma rozległy zawał mięśnia sercowego. Nie rozumiem, dlaczego ma w ogóle ten zawał, przecież moja babcia w ogóle nie pije... Czasem zdarzy się, że sobie zapali papierosa, bo jest wkurzona. Jednak coś musiała wziąć, bo lekarze powiedzieli, że już nie ma dla mojej babci ratunku ;( ;( ;( ;(. Kiedy się o tym dowiedziałem ( a było to 2 tygodnie temu) zacząłem strasznie płakać....... CZEMU TO ZAWSZE SPOTYKA MOJĄ RODZINĘ!!!!!!!!!!! Proszę o pomoc ;( ;( ;( ;(

Witam! Zawał serca jest skutkiem niedokrwienia mięśnia sercowego, najczęściej powstałego na skutek miażdżycy naczyń wieńcowych. Alkohol nie ma dużego znaczenia w patogenezie powstawania zawałów. Do ich powstania jak najbardziej mogą jednak przyczyniać się papierosy. Zawał serca w każdym przypadku jest stanem zagrożenia życia. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarzy prowadzących.