Spirala

Witam. Moja partnerka w wieku 39 lat miała zabieg na nadczynność tarczycy.Od tego czasu bierze leki związane z tą chorobą. Jednoczesnie stosowała tabletki Cilest. Od jakiegoś czasu nie zażywa żadnej antykoncepcji. Nurtuje mnie to czy gdy się zażywa leki hormonalne, po odrzuceniu Cilestu można sobie założyć spiralę? I druga kwestia. Czy mężczyzna może wyczuć, że kobieta ma założoną spiralę, i czy jest możliwość żeby mężczyzna to sprawdził? Będę wdzięczny za udzielenie odpowiedzi na te kwestie. Piotr

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Panie Piotrze.
W przypadku choroby żony najlepiej, jeśli chcecie się zabezpieczyć, założyć spiralę. Antykoncepcja doustna nie jest zalecana, niektórzy endokrynolodzy nie zgadzają się na leki doustne. Spirala nie będzie przez Pana odczuwalna na 100%. Wkładka jest założona wewnątrzmacicznie, wystają na zewnątrz pojedyńcze malutkie niteczki.
Powodzenia.