Sploty naczyniówkowe komor bocznych nieposzerzone symetryczne

Witam. Proszę o interpretacje wyniku USG przezciemiączkowego mojej 6miesięcznej córki: Tkanka mózgowa bez zmian ogniskowych.Róg czołowy komory bocznej prawej 3.1mm, lewej 3.7 mm. komory boczne, III i IV nieposzerzone.Sploty naczyniówkowe komor bocznych nieposzerzone symetryczne. Przymózgowe przestrzenie płynowe po stronie prawej 4.5mm po stronie lewej 5.3mm. Szczelina pośrodkowa mózgu 6.5mm. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Zaniepokojona mama

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, z wynikiem badania należy zgłosić się do lekarza zlecającego wykonanie badania, gdyż analiza musi być oparta o wcześniej wykonane pomiary. Sam opis badania nie budzi podejrzeń choroby ogniskowej (guza), oceny badania pod kątem ew. wodogłowia może podjąć się wyłącznie specjalista, po zbadaniu dziecka.