Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej a pływanie na grzbiecie

Czy moge pływać na grzbiecie pomimo: Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej. Prawostronna skolioza. Dehydratacja krążków miedzykręgowych od poziomu C4/C5 DO C6/C7. Przepuklina tylno-prawoboczna paracentralna na poziomie C5/C6 na głębokość 3mm, zmniejszająca przestrzeń bufrową rdzenia i modelująca worek oponowy, zwężająca zachyłek boczny, z kolizją ułożeniową z korzeniem nerwu rdzeniowego C6. Nieznaczne uwypuklenie tylne krążków typu "bulge"... unikać wysiłku?to sie leczy? Dziękuje za odp.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na obecność o charakterze zwyrodnieniowym oraz przeciążeniowym. Możliwe jest tak jak Pani wspomina występowanie dolegliwości bólowych z nimi związanych. Warto skorzystać z porady neurochirurga oraz rehabilitanta. Prawdopodobnie wskazany będzie zabieg operacyjny.