Spłycenie lordozy lędźwiowej w wyniku MRI kręgosłupa
Potrzebuję interpretacji MR spłycenie lordozy lędźwiowej lewowypukła skolioza odcinka L krążek m-kręgowy L5/S1 odwodniony. o obniżonej wysokości częściowa dehydratacja krążków m-k L1/2, L2/3 centralna świeża przepuklina krążka m-k L5 S1 z tendencją do sekwestracji w kierunku doogonowym, z modelacją worka oponowego i przewężeniem otworów m-kręgowych, z możliwością kontaktu z korzeniami nerwowymi zaostrzenie przednich krawędzi trzonów kręgowych th12L5 nadłamania blaszek granicznych trzonów Th12L3

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na współistnienie zmian o charakterze zwyrodnieniowym oraz przeciążeniowym. Zmiany te mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Warto skonsultować wynik z neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.