Spływająca wydzielina po tylnej ścianie gardła.

Witam, od dłuższego czasu czuję, jak spływa mi w gardle przełyku wydzielina, która powoduje problem z przełykaniem. Nieraz trudno jest mi przełknąć i bardzo mnie to męczy. Czuję się przez to bardzo zmęczona, bo jest to bardzo uciążliwe i uczucie, że coś spływa i muszę to połykać. Jest to bardzo nieprzyjemne. Z rana, kiedy się budzę, nie mogę tego przełknąć. Miałam robione prześwietlenie zatok i jest wszystko dobrze, nie boli mnie gardło i nie mam kataru od dłuższego czasu. Byłam u laryngologa, lekarz swierdził, że mam krzywą przegrodę i chore migdały. Czy to może być przyczyną, że wciąż czuję, jak mi coś spływa w gardle.

Pytanie zadane 18-04-2010r. o 00:14
 Redakcja abcZdrowie porady udziela Redakcja abcZdrowie

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.

Porada eksperta

Droga Pani!

Bardzo często przyczyną przewlekłego spływania wydzieliny po tylnej ścianie gardła, przy braku objawów stanu zapalnego zatok i jamy nosowej, jest choroba refluksowa żołądkowo-przełykowa. Nie pisze Pani o innych dolegliwościach, tj. bóle podżebrza, odczuwanie zgagi itp. Te objawy mogą świadczyć o tej chorobie. Proponowałbym zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego/internisty w celu zbadania pod tym kątem. W związku z trudnościami w przełykaniu i podejrzeniem refluksu należy wykonać badanie gastroskopowe.

Oczywiście istnieje możliwość, że krzywa przegroda i przewlekłe zapalenie migdałków powoduje spływanie tej wydzieliny, ale z tego, co zrozumiałem, laryngolodzy nie zauważają bezpośredniej przyczyny w górnych drogach oddechowych.

Doraźnie proponowałbym przyjmowanie na noc leku zmniejszającego kwaśność w żołądku - dostępne bez recepty np. Rennie, Ranigast itp. W razie rozpoznania refluksu żołądkowo-przełykowego konieczne będzie przyjmowanie leków z grupy inhibitorów pompy protonowej, które zmniejszają wydzielanie kwasu żołądkowego.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Artykuły na ten temat:
Porozmawiaj o tym na Forum Zdrowie »

Komentarze (2)

Wyloguj
~idzia
~idzia

mam pytanie dotyczace bolu w klatce piersiowej przy przelykaniu pokarmu i uczucie ropy w przelyku ale nie z migdalow czy jamy ustnej

Odpowiedz
~wika51
~wika51

medycyna chińska,zimne jedzonko biała flegma, gorące żółta flegma.proste.

Odpowiedz

Porady ekspertów

Jak długo leczy się refluks żołądka?

Witam! We wrześniu oddałem stolec o smolistym, mocno czerwonym zabarwieniu. Sytuacja powtórzyła...

lek. Tomasz Stawski Porady udziela lek. Tomasz Stawski specjalista chirurgii ogólnej.
Tępy ból brzucha promieniujący

Witam! Dwa miesiące temu miałam ropień pod zębem i brałam antybiotyki Dalacin i Augumentin....

lek. Tomasz Stawski Porady udziela lek. Tomasz Stawski specjalista chirurgii ogólnej.
Zimowe problemy z żołądkiem. Co to może być za choroba?

Witam, mam 25 lat i jestem mężczyzną. Co roku pojawiają się u mnie w okresie zimowym bóle...

 Redakcja abcZdrowie Porady udziela Redakcja abcZdrowie Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
pokaż 10 następnych
Zamknij Załóż konto
Zamknij Logowanie

Nie masz konta? Załóż teraz

Zapomniałem hasło Przypomnij hasło

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij