Sposób leczenia ospy u dziecka

Witam. Mój 4letni syn dostał ospę co lekarz to inaczej leczy.syn ma 2dzien niektóre ma już dużę chrostki ale strasznie go swędzą aż siedrapie lekarz zalecił codzienną kąpiel i żel FENISTIL to wszystko czy dobrze zalecił tyle wersji słyszałam ze lepiej niekąpać i smarować pudroderm ale od lekarza dostałam fenistil i codzienna kąpiel brak na dwór czy dobrze mi poradził. mam jeszcze pytanie czy mogę mu zmienić FENISTIL na POXCLIN czy dobrze zrobie?proszę o porade abym dobrze wyleczyła dziekuję

Milena Lubowicz

Proszę dziecko absolutnie kąpać, do wody można dodać nadmanganian potasu (dostępny w aptece bez recepty). Proponuję zmiany na skórze spryskiwać octeniseptem, żeby nie dopuścić do nadkażenia. Można również stosować poxcilin.
Pozdrawiam