Sposoby leczenia MDS w Polsce

U mojej córki w 2013 roku w maja stwierdzono MDS . Była leczona Vidazą, ale jeden cykl nie przynióśł rezultatu. Hematolog odmówił dalszego podawania Vidazy. Moja córka ma 42 lata, przeszła chemio i radio terapie z powodu nowotworu piersi. Czy ktoś w Polsce specjalizuje sie w leczeniu MDS. U mnie stwierdzono CLL w 2010, ale myślę, że nie ma to nic wspólnego z moja chorobą.Córka co 4 tyg. bierze tranfuzje krwi i jest to obecnie jedyna forma leczenia. Została zgłoszona do przeszczepu .

Jeśli pacjentka została zgłoszona do przeszczepu , to mniemam , że jest pod opieką specjąlistów zajmujących się leczeniem m.in. MDS , zż