Sposoby na powiększenie piersi

Dzień dobry! Mam 29 lat i mój problem polega na tym, że mam bardzo małe piersi - prawie ich nie mam. Czy możliwe jest to, że coś nie tak jest z hormonami? Bo rozumiem, że można mieć małe piersi, ale ja ich prawie wcale nie mam. Zależy mi na nawet niewielkim powiększeniu piersi. Jak to jest w przypadku osób, które zmieniają płeć i rosną im piersi? Nie chcę oczywiście robić operacji, bo wiem, że nienaturalnie bym wyglądała z takimi piersiami. Nie zależy mi na dużych, ale na takich, które są. Jeśli będą potrzebne jakieś dodatkowe informacje to chętnie podam.

Witam! Rozmiar piersi u kobiety zależy od wielu czynników. Najważniejszym są uwarunkowania rodzinne. Warto zwrócić uwagę na to, jakie rozmiary biustu występowały w Pani rodzinie ze strony mamy oraz taty. Rozmiar wynika również z konstytucji każdego człowieka i może być jego cechą zmienną osobniczo. Oprócz tych najważniejszych czynników ważnymi czynnikami są również zespoły genetyczne i zaburzenia hormonalne. Takiej przyczynie zaprzeczy fakt prawidłowego rozwoju płciowego oraz prawidłowe miesiączkowanie. Wśród genetycznych zaburzeń rozwoju piersi na uwagę zasługuje zespół Polanda, który odznacza się jednostronnym niedorozwojem piersi. Na podstawie krótkiego opisu można przypuszczać, że rozmiar piersi jest cechą konstytucyjną lub wynikającą z dziedziczenia. W tej sytuacji terapia hormonalna (tak samo jak i u osób zmieniających płeć) może przynieść krótkotrwały (zależny od przyjmowania hormonów) i nieznaczny efekt. Taka forma terapii nie jest praktykowana u kobiet za pomocą leków, ale dostępne są na rynku suplementy diety zawierające fitoestrogeny, które dopóki są stosowane dopóty mogą utrzymać efekt lekkiego powiększenia biustu. Jedyną skuteczną metodą, która gwarantuje efekt (dostosowany do życzenia) jest operacyjna korekcja piersi. Pozdrawiam serdecznie!