Sposoby na wykrycie ciąży

Czy jest możliwe, że jestem w ciąży. Byłam u lekarza i lekarz stwierdził na USG, że jestem dwa trzeci tydzień. Robiłam test, ale nie wykryło ciąży. Ostatni okres miałam 2 sierpnia i do dzisiaj nie mam okresu, w brzuchu mam uczucie jakbym miała balon, bardzo bolą mnie piersi. Proszę pomóżcie, bo nie wiem co mam robić. Mam też ucisk na pęcherz, ale test ciążowy wyszedł negatywny. Nie ukrywam, że chciałabym mieć dziecko.

Witam serdecznie! Opisywane dolegliwości są prawdopodobnymi objawami ciąży. Do jej potwierdzenia wskazane jest wykonanie testu po 14 dniach od ostatniego niezabezpieczonego zbliżenia. W tym miejscu należy jednak podkreślić, iż domowe testy ciążowe cechują się 98% skutecznością, co oznacza że 2 na 100 mogą dać wynik fałszywy. Znacznie skuteczniejsze jest badanie USG. W treści zapytania podaje Pani, iż lekarz stwierdził, iż jest Pani "drugi trzeci tydzień"-, nie precyzując czego. Jeśli w trakcie badania uwidocznił pęcherzyk ciążowy, to oznacza, że jednak doszło do zapłodnienia. W innym przypadku może Pani zdecydować się na powtórne wykonanie testu, wykonanie badania USG czy oznaczenie poziomu gonadotropiny kosmówkowej. Jeżeli ostatnia miesiączka rozpoczęła się 2 sierpnia, to wszystkie metody powinny dać 100% pewne wyniki. Pozdrawiam