Sposoby rozpoznania nerwicy

Witam, chciałam zapytać po czym rozpoznać nerwicę, którą rzekomo posiadam zdaniem internisty. Owszem, przeszłam w życiu dużo stresujących sytuacji i byłam pod opieką psychiatry (6 lat temu), jednak teraz rzadziej się denerwuje i rzadziej przeżywam stresujące sytuacje, a życie prowadzę stabilne. Podobno, za wszystkie moje problemy zdrowotne (zawroty głowy, mdłości, kołatanie serca, luki w pamięci, słaba odporność itp w różnych okresach czasu) odpowiada właśnie nerwica. Proszę o poradę.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Zaburzenia nerwicowe potrafią imitować różne zaburzenia fizjologiczne. Dlatego pierwszym krokiem w diagnozie różnicowej nerwicy jest wykonanie badań w celu poszukiwania przyczyn fizycznych. Jeśli wyniki badań są dobre, to istnieje przesłanka, że przyczyną niepokojących objawów są przyczyny psychiczne. Wtedy wskazana jest wizyta u lekarza psychiatry, który na podstawie dokładnego wywiadu oraz ewentualnie testów psychologicznych jest w stanie postawić diagnozę.
Pozdrawiam

Dzień dobry!

Wszystkie opisane przez Panią objawy mogą mieć związek z nerwicą. Nie jednak jednak możliwe postawienie diagnozy za pośrednictwem Internetu, bez osobistego kontaktu z Panią, co najmniej kilku spotkań. Proszę zgłosić się do psychologa.

Pozdrawiam!