Spóźnia mi się miesiączka: o ile może przesunąć się owulacja?

Witam. Mam dośc istotny dla mnie problem, miesiaczkę powinnam dostać 20 lutego, dziś już jest 24, a miesiączki nie ma, natomisat zaobserwowałam dziwny śluz podobny do tego, jaki zwykle mam w dni płodne. Wczoraj bolał mnie brzuch z lewej strony, natomiast dziś w prawej. Dziś z rana znowu ten sam śluz. Myślę, że to są moje dni płodne, ale nigdy mi sie nie przesunęło o tyle dni. Zawsze miałam mniej więcej w połowie cyklu, a mój cykl wahał sie od 28-34 dni i nigdy ból nie trwał 2 dni! Moje pytanie jest takie: czy jeżeli współżyłam z moim chłopakiem bez zabezpieczenia 20 lutego, czyli w dzień spodziewanej miesiączki, to jest możliwość, że doszło do zapłodnienia? Przypuszczając, że 23 lutego zaczęły się dni płodne? Prosze o porade, bo już samej wszystko mi sie miesza.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Istnieje wiele czynników wpływających na długość cyklu. Fakt, że nigdy nie miało to miejsce w Pani przyapadku nie wyklucza takiego założenia w tym cyklu. Jeżeli prowadzi Pani obserwację śluzu i jest Pani przekonana, że charakter śluzu jest typowy dla dni płodnych istnieje możliwość zapłodnienia. Niestety na tym etapie nie można powiedzieć nic więcej. Jeżeli krwawienie nie pojawi się w ciągu kilku następnych dni, sugerowałabym wykonać test ciążowy (najlepiej 14 dni po stosunku).
Pozdrawiam.