Spóźnia mi się okres - czy to przez chorobę?

Miesiąc temu współżyłam z chłopakiem. Miałam ostatni dzień miesiączki i chłopak miał wytrysk we mnie. Okres powinnam dostać 16, spóźnia mi się 5 dni. Jestem chora i wydaje mi się, że dlatego nie dostałam miesiączki, ale mam silny ból kręgosłupa, bolące strasznie, większe piersi i dużo żyłek na nich. Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Brak miesiączki w pierwszej kolejności wymaga wykluczenia ciąży. Objawy, które się u Pani pojawiły mogą mieć związek z ciążą, ale nie muszą.
Inną przyczyną braku miesiączki może być infekcja, którą obecnie Pani przechodzi. Pomimo tego powinna Pani wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam