Spóźnia mi się okres. Dlaczego?

Mam 25 lat i od dłuższego czasu nie pojawia się u mnie miesiączka - 3 tygodnie. Martwię się, bo do tej pory przebiegała ona w miarę regularnie, czasem z 2-dniowym opóźnieniem. Dodam, że ostatni raz współżyłam w kwietniu, oczywiście z zabezpieczeniem, w maju miałam miesiączkę. Niecały rok temu znalazłam się w szpitalu z niewyjaśnionym bólem brzucha w okolicy prawego jajnika. Oczywiście lekarze badając mnie i obserwując nic nie wykryli. Czasem podczas miesiączki ból ten się pojawia i jest silny, przed samą miesiączką pojawiały się dziwne, brązowe upławy. Proszę bardzo o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Jesli współżyje Pani i ewentualna ciąża mogłaby być przyczyną niepojawienia się miesiączki w terminie - to w pierwszej kolejności namawiałabym do wykonania testu ciążowego.

Dobrze byłoby, aby Pani wątpliwości wyjaśnił lekarz ginekolog-endokrynolog, który po zebraniu wywiadu, dokładnym badaniu oraz ewentualnie badaniu USG, określi, czy jest potrzeba wykonania dokładniejszych badań hormonalnych, a także zleci leczenie.

Proszę pamiętać, iż przyczyn opóźnienia miesiączki poza ciążą jest kilka (m.in. wydarzenia stresowe, czy wspomniane zaburzenia gospodarki hormonalnej).

Pozdrawiam