Spóźnia mi się okres. Jak w takiej sytuacji rozpocząć przyjmowanie tabletek?

Dzien dobry, mam 25 lat, miałam dostać miesiączkę 5 lipca, ale spóźnia mi się 6 dni. W ciąży nie jestem, bo badałam się, bolą mnie piersi, mam zmienne humory, ale okresu brak. Lekarz nic mi nie przepisał na wywołanie, bo mowił, że samoistnie przyjdzie, a z badań wszystko wynika że jest ok. Niedługo mam wyjazd z partnerem i chciałam się zabezpieczyć, więc lekarz mi przepisał tabletki antykoncepcyjne, ale jak mam je brać, skoro nie mam miesiączki? Jestem podłamana - wyjazd tuż, tuż, a tu brak okresu. Nawet nie mam jak się zabezpieczyć tabletkami, a prezerwatywy nie wchodzą w grę, bo mam uczulenie na lateks. Czy mogę wziąć wcześniej tabletki, jak nie mam krwawienia, a termin miesiączki minął? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli nie jest Pani w ciąży, to za opóźnienie najprawdopodobniej odpowiada stres lub zaburzenia hormonalne.
Powinna Pani poczekać z przyjęciem pierwszej tabletki na wystąpienie krwawienia. Do tego czasu proponuję inne metody antykoncepcji, np. żele plemnikobójcze lub prezerwatywy bezlateksowe.