Spóźnia mi się okres pomimo zażywania tabletek. Czy jest możliwe, że udało mi się zajść w ciążę?

Witam serdecznie. Proszę o fachową poradę, ponieważ żyję ostatnio w ciągłym stresie. Mam 28 lat, ostatnio mój ginekolog przepisał mi D****. Tabletki miały mi wyregulować miesiączki i pomóc zajść w ciąże. Brałam go od 16dc do 25dc (2x1 tab) i w ciągu 4 dni miał pojawić się okres. 10 dni temu wzięłam ostatnia tabl., a miesiączki dalej nie ma. Zrobiłam już dwa testy- oba wyniki negatywne. Dodam jeszcze, że czasami pobolewa mnie brzuch, czuje kłucie jajników i cały czas bolą mnie piersi. Nie wiem co mam robić. Czy możliwe jest, że jestem w ciąży, a na test jest jeszcze za wcześnie? Boję się, że coś się ze mną dzieje niedobrego. Z góry dziękuje za szybką odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Brak miesiączki może być wynikiem ciąży. Test ciążowy należy wykonać po około 2 tygodniach od stosunku. Wcześniej może Pani wykonać oznaczenie beta-hCG z krwi. Wynik badania jest wiarygodny po 7-10 dniach od zapłodnienia.
Lek, który Pani przyjmuje może być również powodem braku miesiączki. Powinna Pani ponownie udać się na wizytę do ginekologa.

Pozdrawiam