Spóźniająca się miesiączka a współżycie

Mam 18 lat i miesiączka spóźnia się już ok 2 tygodnie. Współżyje już z partnerem ale tydzień temu robiłam test ciążowy i wyszedł negatywny, dziś zrobię kolejny. Możliwe by to była ciąża czy może jednak anemia? ponieważ ok 2 lata temu (gdy jeszcze nie współżyłam) miesiączka zatrzymała się na ok 2.5 miesiąca, a od ok 5 lat mam anemię. Od niedawna bardziej zaczęły mi wypadać włosy i zwiększyła się łamliwość paznokci.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Czasami domowy test ciążowy daje wynik fałszywie ujemny. W razie wątpliwości proponuję wizytę w Poradni Ginekologicznej. Lekarz po badaniu będzie już w stanie rozpoznac lub wykluczyć ciążę.