Spóźniająca się miesiączka, ból głowy, nudności i huśtawki nastrojów a ciąża

Witam Mam problem ze spóźniającą się miesiączką. Powinnam ją dostać 24 stycznia lecz do dziś jej nie ma. Współżyłam z mężem akurat w dni płodne bez zabezpieczenia. Zrobiłam test ciążowy w 3 dzień po spodziewanej miesiączce i wyszedł negatywny. Zastanawia mnie to ponieważ mam dziwne objawy takie jak bóle głowy, bóle w podbrzuszu, czasem jajników ogólnie złe samopoczucie lub huśtawki nastrojów, podwyższoną temperaturę ciała ok 37.1 oraz lekkie mdłości i zawroty głowy. Czy to może być ciąża?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. W opisanym przypadku możliwe że domowy test ciążowy dał wynik fałszywie ujemny. Proponuję zgłosić się do poradni ginekologicznej aby wykonać badanie beta-hcg z krwi obwodowej. Jest to bardziej czułe badanie.