Spóźniająca się miesiączka i osłabienie

W czerwcu spóźniał mi się okres. Byłam u ginekologa, stwierdził brak ciąży. Dał mi L*** (syntetyczny progesteron) na wywołanie - po dwóch tabletkach 14 czerwca dostałam okres. Dziś jest 16 lipca, a okresu brak. Współżyłam z narzeczonym 12 lipca, wytrysk nasienia był na zewnątrz. Czuję twardy, nabrzmiały brzuch, jestem słaba i często chce mi się pić. Co mi może być??

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli współżyła Pani tylko 12 lipca, to nie jest prawdopodobne, by Pani objawy można było przypisać ciąży.

Spóźniająca się miesiączka jest raczej wywołana stresem, zmianą klimatu lub zaburzeniami hormonalnymi. Jeżeli sytuacja będzie się powtarzać i w najbliższych miesiącach cykl nie unormuje się, to radzę udać się do ginekologa, który zleci badania hormonalne.

Pozdrawiam serdecznie!