Spóźniająca się miesiączka od 2 tygodni

Witam,
pewna sprawa nie pozwala mi normalnie funkcjonować. Moje cykle są bardzo nieregularne, trwają zazwyczaj ok. 31 dni. Ostatnio miałam miesiączkę 26.02-5.03. Na dzień dzisiejszy miesiączka spóźnia się już 12 dni. Zrobiłam w przeciągu tego tygodnia 4 różne testy ciążowe, 3 z porannego moczu i jeden wieczorem, wszystkie wyszły negatywnie. Bardzo się denerwuje, co może być powodem mojego kłopotu.

Dodam tylko, że przez miesiąc marzec brałam **** (doustny antybiotyk) od kwietnia już nie biorę, gdyż poprawiła mi się cera. Dodatkowo przeżywałam silny stres w tym miesiącu i miałam zmienne nastroje.
Wiem, że najlepiej byłoby pójść do ginekologa, ale póki co nie znajdę czasu w ten tydzień, więc czy istnieje jakaś inna możliwość na teraz uzasadnienia tego opóźnienia? Czy mogę mieć pewność że nie jestem w ciąży?
Pozdrawiam serdecznie, Małgorzata

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Skoro Pani cykle zazwyczaj są nieregularne, to nie ma powodów do niepokoju. Bardzo prawdopodobne, że stres i przyjmowany przez Panią lek spowodowały opóźnienie miesiączki. Testy wykazują, że nie zaszła Pani w ciążę. Czasem w tak wczesnym okresie dają one jednak wynik fałszywie negatywny. Może Pani więc ponowić teraz test. Najprawdopodobniej miesiączka pojawi się jednak "na dniach". Jeżeli tak duże zaburzenia cyklu będą się powtarzać w kolejnych miesiącach, proszę udać się na wizytę do ginekologa.
Pozdrawiam serdecznie!