Spóźniający się okres 10 dni

Mam 32 lata, jestem mężatką i mam już 2 dzieci. Ostatnią miesiączkę miałam 27 września 2010. Jest już Listopad 9, a ja nadal nie mam miesiączki. Do tej pory miałam miesiączkę co 30-33 dni. 10 dni spóźnienia to sporo i jeszcze mi się nie zdarzyło. Mam lekko powiększone brodawki i piersi, jestem ciągle zmęczona i mam nadmiar śliny w buzi, oraz ciągle jestem głodna. Zrobiłam już 2 testy 4 dni temu i wyszły negatywne. Czy nadal jest możliwość, że mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Na początku ciąży stężenie hCG może być na tyle niskie, że wynik testu ciążowego jest ujemny. W Pani przypadku jest to mało prawdopodobne ponieważ testy były wykonane po terminie spodziewanej miesiączki. Proponuję wizytę u ginekologa, aby wyjaśnić przyczynę braku miesiączki.

Pozdrawiam