Spóźniający się okres, a dziwne krwawienia podczas oddawania moczu i kału - czy to ma ze sobą coś wspólnego?

Witam, spóźnia mi się okres już 10 dni. Przez ostatnie miesiące miałam go dość regularnie. Współżyję z mężem, ale zawsze z zabezpieczeniem. Około tygodnia temu miałam dziwne krwawienie podczas oddawania moczu i kału. To trwało ok. 3-4 dni. Czy to ma coś wspólnego z brakiem okresu? Proszę o poradę. Mam 25 lat.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeżeli miesiączka spóźnia się 10 dni, a cykle dotąd były regularne, należy wziąć pod uwagę ciążę. Aby to zweryfikować, proponuję wykonanie testu ciążowego. Jeżeli test będzie negatywny, a miesiączka nadal się nie pojawi, będzie Pani wymagała badania ginekologicznego. Należy wówczas znaleźć przyczynę braku miesiączki, np.zaburzenia hormonalne.

Nie jestem w stanie określić czy krawienie, o którym Pani pisze, pochodziło z dróg rodnych, z przewodu pokarmowego czy tez układu moczowego. Wymaga Pani w tej kwesti zebrania dokładnego wywiadu lekarskiego oraz badania lekarskiego.

Pozdrawiam