Spóźniający się okres a negatywny test ciążowy u 22-latki

Witam! Mam pytanie odnosnie miesiaczki . Powinnam ja dostać dzisiaj, ale moze mi się spóźnia i to dlatego, chcę dodać ze dzien przed miesiaczką , po ponad 2 tyg, zrobiłam test i wynik wyszedl negatywny :-) czy to jest normalne ze okres mi się spoznia? Moze powinnam wykonać jeszcze jeden test? Proszę o odpowiedz :-)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opóźnienie/brak miesiączki może mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik ciąży, zaburzeń hormonalnych, anemii, zaburzeń funkcji tarczycy jak i wielu innych schorzeń ogólnoustrojowych. Póki co proszę cierpliwie poczekać na krwawienie. Jeśli się nie pojawi, proszę zrobić test ciążowy oraz skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.