Spóźniający się okres – czy pojawi się w przyszłym miesiącu?

Witam!
Problem dotyczy spóźniającego się okresu. Mam nieregularne miesiączki, moje cykle liczą od 28 do 32 dni. Teraz jest już 35 dzień cyklu, miesiączka powinna być już kilka dni temu. Martwiłam się, czy to nie ciąża, ale raczej małe jest prawdopodobieństwo, bo zawsze zabezpieczamy się z chłopakiem, robiłam także test wczoraj i wyszedł negatywny.
Już od tygodnia odczuwałam objawy zbliżającego się okresu, bolący krzyż, piersi, napady złości, płaczu. Ale okres nie nadszedł. w ostatnim czasie miałam dużo stresu oraz przykrych przeżyć emocjonalnych, może to może mieć jakiś wpływ.
Nie wiem czy dostanę miesiączkę, czy w ogóle w tym miesiącu nie będę jej miała. Czy mogą zdarzać się takie cykle bez miesiączki i czy potem w następnym będzie? Czy jest to jakaś choroba? Nie odczuwam żadnych innych dolegliwości. Martwię się. Mam 22 lata.
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź!

Dzień dobry!

Okres może się opóźnić pod wpływem stresu i jest to dość częste. Gdyby się nie pokazał w ciągu 14 dni od dnia spodziewanej miesiączki, proszę się zgłosić do ginekologa, w celu wywołania miesiączki hormonami.

Jeśli ma Pani takie nieregularne cykle, warto zrobić diagnostykę hormonalną w następnym cyklu.

Z poważaniem