Spóźniający się okres i testy ciążowe negatywne u 18-latki

Witam. Mam 18 lat. Miesiączka występuje zazwyczaj między 28- 31 dniem cyklu. Teraz okres spóźnia mi się dwa tygodnie. Co może być przyczyną? Współżyję z zabezpieczeniem. Robiłam test już kiedy okres zaczął się spóźniać kilka dni. Czyli wykonałam go jakiś tydzień temu. Wyszedł negatywny. Co może być przyczyną braku okresu ??

Zaburzenie miesiączkowania mogą mieć różne przyczyny - problemy hormonalne, nagła utrata masy ciała, stosowanie niektórych leków, stres itp. Proszę zgłosić się do ginekologa, który po zbadaniu Pani podejmie odpowiednie kroki terapeutyczne.