Spóźniający się okres po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych Midiana

witam,brałam przez 2 miesiace tabletki midiana,w celu przesunieciu okresu,poniewaz mialam wtedy urlop.po odstawieniu tabletek,po dwoch dniach dostałam okres,teraz mi sie opoznia jzu tydzien,a slyszałam ze to niby normalne po odstawieniu tabletek?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Przejściowe zaburzenia miesiączkowania jak najbardziej mogą być skutkiem zastosowanej antykoncepcji. Proszę się zatem nie niepokoić, tylko cierpliwie poczekać na miesiączkę. Jeśli nie wystąpi w ciągu kilkunastu najbliższych dni proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.