Spóźniający się okres po seksie bez zabezpieczenia a negatywny wynik testu ciążowego

Witam mam pytanie spóźnia mi się okres już 6 dni, uprawiam seks z moim facetem bez zabezpieczenia. Robiłam test ciążowy i wychodzi wynik negatywny. Jakie mogą być jeszcze przyczyny braku okresu?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Przede wszystkim sugerowałabym, by powtórzyła Pani test ciążowy. Jeśli wynik będzie negatywny a miesiączka nie wystąpi w ciągu kilku najbliższych dni, konieczna będzie dokładniejsza diagnostyka. Wśród potencjalnych przyczyn braku miesiączki znajdują się: zaburzenia hormonalne, anemia, zaburzenia funkcji tarczycy, intensywne odchudzanie, stres i wiele innych. Jeśli miesiączka nie wystąpi, proszę zatem skonsultować się z lekarzem ginekologiem.