Spóźniający się okres po stosunkach z zabezpieczeniem

Witam. Nie wiem co zrobić. Okres spóźnia mi się już 12 dzień, wszystkie odbyte stosunki były zabezpieczone (prezerwatywa + partner nie było wytrysku), wczoraj wykonałam test, który wyszedł negatywny. Czy jest możliwość, że jestem w ciąży? A jeśli nie to co może być przyczyną spóźnienia? Z góry dziękuję za pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Ryzyko ciąży jest małe w Pani przypadku (dodatkowo ujemne testy ciążowe). Czulszą metodą jest badanie poziomu gonadotropiny kosmówkowej z krwi obowodowej i może ją ewentualnie Pani wykonać. Zalecam ponadto wizyte u Ginekologa, który po zbadaniu i przeprowadzeniu wywiadu pomoże w ustaleniu przyczyny opóźniania się miesiączki
(być może chwilowe zaburzenia w gospodarce hormonalnej mogą powodować ten stan u Pani). Pozdrawiam