Spóźnianie się drugiego okresu po zastosowaniu Escapelle

Mam pytanie czy drugi okres po escapelle może sie spóźnić ? a wspomnę że spóźnia sie już pięć dni . Pierwszy okres sie spóźnił dziesięć dni aż , czy jest to nadal skutek uboczny tej tabletki . Na do datek wspomne że później kochaliśmy sie w stosunku przerywanym w dni płodne jeden raz oraz tak w nie płodne bez zabezpieczenia . Mam pytanie jakie jest prawdopodobieństwo ciąży i czy obecnie spóźniający okres jest skutkiem tej tabletki po . I czy da się wyliczyć dni płodne po escapelle prawidłowo?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Odpowiadając na Pani pytania: 1. Brak miesiączki może być wynikiem przyjęcia tabletki Escapelle. 2. Prawdopodobieństwo ciąży jak najbardziej istnieje i jest wysokie - warto wykonać test ciążowy. 3. Nie ma takiej możliwości by po zażyciu tabletki awaryjnej wiarygodnie wyliczyć dni płodne.